Tuvojas Latvijas futbola virslīgas (LFV) kopsapulce

Pavisam drīz, t.i., 15.septembrī notiks biedrības “Latvijas futbola virslīga” biedru kopsapulce, kas šogad būs jau ceturtā – divas pirmssezonā tika veltītas kalendāra sastādīšanai un 2016.gada sezonas operatīvo jautājumu noregulēšanai, bet viena kopsapulce notika vasarā, kad nekā īpaši svarīga apspriežama nebija.

Šoreiz galvenokārt būs runa par 2017.gada sezonu – par Komercreglamentu (vai vajag to mainīt – varbūt vienkāršot vai varbūt tieši sarežģīt un samežģīt?), par kalendāru, par Latvijas Kausa izspēles kārtības iespējamo maiņu, kā arī par vēlamajām izmaiņām dažādos reglamentos.

Daži klubi ir “saostījušies” jeb sākuši koordinētas darbības sev interesējošu jautājumu “izbīdīšanai” un ir iesnieguši vēstuli LFF Sacensību daļai – par leģionāru limita atcelšanu, par Virslīgā spēlējošo komandu skaita palielināšanu, par vēlamajām izmaiņām LFV pārvaldes struktūrās u.c. u.t.t. u.tml. Skaidrs, ka lielākā daļa vēlmju tā arī paliks vēlmju statusā un izskatīšanai LFF Valdē nemaz netiks virzīti, bet viens jautājums gan ir tiešām ļoti svarīgs un lēmumu gaidošs – vai Latvijas Kausa izspēles kārtībai būtu jāpaliek kā līdz šim (2 gados) vai labāk to būtu izspēlēt vienas sezonas laikā un tādējādi novembrī jau būtu skaidri pilnīgi visi UEFA Čempionu un Eiropas līgas dalībnieki. Pluss variantam “viss viena gada laikā” noteikti būtu tas, ka, sastādot nākamā gada kalendāru, būtu 100% skaidrs, kuriem klubiem jāparedz iespējamās spēļu pārcelšanas operācijas iespējamās tikšanas tālākās kārtās gadījumos, kā arī tas, ka jau decembrī 4 klubi varēs sākt kārtot UEFA licences, bet pārējie – LFF licences dalībai Virslīgā un nevienam, netīšām izcīnot Kausu, nebūs hipertempā un hiperstresa apstākļos jāmēģina licencēties Eiropas līgai.

8.09.2016