Jūra, klintis un nedaudz futbola

2023.gada “futbola ceļojums” nr.2 – uz Horvātijas tūrisma apgabalu Dalmācijas piekrasti. Turp un atpakaļ ar čarterlidojumu uz un no Rijekas. Dzīvošana un jūras vērošana / baudīšana Opātijā, futbola vērošana Rijekā.

“Galvenā apskates objekta” (Adrijas jūras) salīdzinājums ar mūsu dzimto un tik pierasto jūru sekojošs:
1) platības ziņā 1,85 reizes mazāka par mūsu jūru (132000 m2 pret 377000 m2)
2) vidējais dziļums 5 reizes lielāks (252,50 m pret tikai 55 m)
3) ūdens daudzums jeb jūras tilpums 1,6 reizes pārsniedz Baltijas jūru (35000 m3 tur, 21700 m3 mums)
4) krasta līnija (9 valstis) 3700 km, bet Baltijas jūrai (6 valstis) – vairāk kā 8000 km
5) Adrijas jūras salu skaits – virs 1300, Baltijas jūrā – ir dažas salas.

Opātijas krasts joprojām ir ļoti klinšains un diezgan bīstams (redzējām dažas saskrāpētas un asiņojošas kājas – par laimi vēl kopā ar citām ķermeņa daļām) un peldēt ieteicams tikai īpaši ierādītās un sagatavotās pludmalēs, kur ir ierīkotas trepes, sauļošanās platformas. Visdrošākā izrādījās pilsētas centrālā peldvieta, kam bija skaisti betonēta ieeja (iekāpšanas trepes) un uzbūvēts molveidīgs pretviļņu aizsargvalnis. Opātijā cilvēka labākie draugi kopā ar tiem peldēties nedrīkst – suņiem ir ierīkotas speciālas suņu pludmales un izskatījās, ka suņi tās ļoti aizrautīgi arī izmanto.

Jūras krasts ir ne tikai klinšpilns un klintīs, kā arī blakus klintīm aug gan skaisti ozoli, gan vīģu koki. Tieši septembra sākums ir “īstais vīģu laiks” un bija ļoti grūti noskatīties, ka koki ir pilni sulīgiem un veselīgiem augļiem, bet neviens, izņemot īpaši trenētus alpīnistus, pie apetelīgajām vīģēm netiek.

Suņi Opātijā bija īpaši smaidīgi, draudzīgi un labi kopti, pie kam viņi priecīgi apmeklē gan veikalus, gan restorānus, gan citas sabiedriskās vietas un visur viņi ir laipni gaidīti un ļoti labi uzvedas.

Dzīvojām 4-zvaigžņu viesnīcā “Admiral”, kas celta diezgan pasen, bet ir uzturēta ļoti labā kārtībā un piedāvā tieši to, par ko arī tripatvaizeristi un bukingisti ziņoja – ir ļoti labi baseini (gan ārtelpu, gan iekštelpu), ir omulīgas burbuļvannas un arī pirtis (es gan tās neatradu, bet citi esot redzējuši un pat pakarsējušies), brokastis sātīgas, bet vienveidīgas, arī kafijas šķirne varētu būt labāka, bet, kā saka, “par gaumi nestrīdās”. Brokastošanas lielākais bieds bija baložu un zvirbuļu kompānijas, kas neizjūt nekādu bijību ne pret cilvēkiem, ne cilvēku labākajiem draugiem. Šī viesnīca ir īpaši piemērota tiem, kas uz Opātiju dodas  pa jūru, jo viesnīcai ir sava jahtu piestātne – jahtas vareni eksponējās un radīja aristokrātiski hedonisku noskaņu – īpaši brokastu laikā.

Loģiski, ka brauciena galvenais mērķis bija futbola spēles Horvātija vs Latvija apmeklējums un tas arī tika realizēts. Diemžēl, nākamajā dienā pēc spēles bija horvātu superzvaigznes Luka Modriča dzimšanas diena un Horvātijas izlase centās uzlabot garastāvokli gan Lukam, gan pārējiem horvātiem un, diemžēl, Latvijas izlasei 2023.gada 8.septembrī galīgi neveicās … sanāca “Modričam 50” jeb Horvātija – Latvija 5:0 … Stadions bija pilns, horvāti dziedāja, dejoja un priecājās, kas bija patīkami, bet, tas, ka ļoti daudz nodarbojās ar smēķēšanu, futbola skatīšanos padarīja nepatīkamu – diemžēl, dūmi cēlās arī no vietām, kas bija ierādītas Latvijas līdzjutējiem.

Izlidošanas dienā, kad piedzīvotās sāpes stadionā bija pārsāpētas, atkal nodarbojāmies ar peldēšanu gan viesnīcā (visa veida baseinos), gan Adrijas jūrā, gan apmeklējām Opātijas tirgu (vīģes maksāja 10 eiro kilogramā), kā arī gaidot transfērautobusu, vērojām basketbola spēli Latvija – Lietuva (par 5.vietu 2023.gada FIBA Pasaules Kausā). Galvenais un labākais šajā ceļojumā bija svaigs gaiss, silts ūdens un garšīgs ēdiens.

Līdzīgi raksti