Kas šogad jauns Virslīgā?

Ļoti daudz cilvēku, kas neseko futbolam ikdienā, par to, kas notiek futbola jomā, uzzina no masu medijiem (kā jau 21.gadsimta sākumā pieņemts un kā paši esam “pieradināti”) un, loģiski, ka, ja jau masu medijiem galvenokārt interesē skandāli, dažādas “melnā”, “baltā” un citu krāsu PR saceltās “vētras” ūdensglāzēs vai “vešūdens baļļās”, tad daudziem ir radies viedoklis, ka futbolā visi ar visiem strīdās, apmelo, rāda viens otram dažādus divdomīgus žestus, notiek dažādas mahinācijas, fakti visu laiku tiek sagrozīti un visi zog, bet kopumā visiem par visu “do lampočki”.

Skaidrs, ka visas vai daļa no iepriekšminētajām lietām notiek arī citās valstīs (pat futbola dzimtenē Anglijā!), bet tur uz katru žurnālistu – panikas cēlāju ir apmēram četri, kas stāsta un raksta par visu to foršo un labo, kas notiek futbolā un ap to – par jaunām treniņbāzēm, par futbolistu panākumiem uz laukumiem un citās jomās, par treneru cerībām un piepildīšanos, par nacionālās izlases nometnēs notiekošo, par jaunumiem futbola noteikumos u.c. Ūūūūūū!!! Kur Jūs esat, Latvijas žurnālisti – pozitīvisti???

Gaidot, kad kāds atsauksies, pastāstīšu, kas jauns šogad Latvijas futbola Olimpā, t.i., valsts augstākajā līgā:
1. Pēc ilga pārtraukuma šis būs čempionāts, kurā klubiem, kas tajā piedalās, nebūs par to jāmaksā dalības maksa, jo visus rīkošanas izdevumus (apmēram 300 tūkstošus eiro) nosegs sponsori (SynotTip, SMScredit.lv, LMT, Nike, Sportland, Ramirent), spēļu translāciju pircēji, kā arī plānota neliela dotācija no LFF un neliela summa, kas jāiekasē kā soda naudas. Par soda naudu sadaļu pēc titulētākā kluba nepielaišanas dalībai Virslīgā nu ir vislielākās bažas, jo tieši iepriekšminētā kluba treneris bija galvenais šīs pozīcijas “klients”.
2. Otrs lielākais jaunums, kas gan būtiski neietekmē pašu sacensību norisi, bet drīzāk ir vēsturiski nozīmīgs fakts, ir tas, ka Virslīgā pēc 24 gadu nemitīgas cīņas par titulu nepiedalīsies “Skonto”.
3. 2016.gadā Virslīga sauksies SYNOTtip Virslīga, oficiālā bumba būs Nike Ordem, oficiālā televīzija – LMT Straume. Katrā spēļu kārtā (būs 28 kārtas, t.i., 8 komandas katra ar katru spēlēs divreiz mājās un divreiz viesos) viena būs centrālā spēle, kas tiks filmēta ar 6 kamerām un kuras laikā (un jau 45 minūtes pirms tās) būs futbola studija – futbola cilvēki pozitīvā, radošā un profesionālā gaisotnē runās par un ap Latvijas futbolu.
4. 2016.gada moto “Atbalsti savējos!” – pirmā aktivitāte jau 25.martā, kad spēles Slovākija – Latvija pārtraukumā LTV7 tiks demonstrēta filma “Atbalsti savējos” un kurā kopā ar Latvijas slavenākās mūzikas grupas dalībniekiem un Virslīgas valdes priekšsēdētāju filmējās arī pilnīgi visu Virslīgas klubu futbolisti (arī kāda kluba prezidents un galvenais treneris). Sižets un pati filma ar 101% garantiju būs SUPER (es “pa kluso” jau to noskatījos un esmu sajūsmā).
5. Turpināsies projekts “Uzlabojam stadionus”, lai vēl vairāk uzlabotu futbola klubu pamatstadionu vizuālo tēlu.

Pārējais plānots līdzīgi kā iepriekšējos gados, tikai vēl labāk!!! Tiekamies stadionos uz atbalstām savējos!