Ainārs Tamisārs

Intereses: futbols, teātris, ceļošana. Darbs: biroja mēbeles u.c.

Hakeri nesaudzē pat labvēlīgus elementus

Hakeri nesaudzē pat labvēlīgus elementus

Kādu dienu nezināmu iemeslu dēļ man iešāvās prātā doma, ka vajadzētu kaut ko patīkamu ierakstīt savā blogā, bet kāds mani nelaida mana bloga amdinistratīvajā korpusā jeb “palīgtelpās”. Lai jau – domāju, ka datoram vai hostingotājiem gadījusies slikta diena (negaršīga kafija, sabozusies sieva liek pieskrūvēt pusnokritušo plauktiņu, kaimiņa kaķis kā WC izmantojis automašīnas radiatoru vai kas tml.), bet tieši tas pats atkārtojās arī nākamā un aiznākamā dienā.

Ieejai priekšā uzraksts “Not acceptable, brute-force protection” un ne soli tālāk. Apprasījos saviem draugiem, kas ar datoriem pat vaikāk nekā “uz Tu”, bet arī viņi vairāk neko par plecu paraustīšanu (un 52 linkiem, kur viss esot skaidri izstāstīts par to, ko darīt) piedāvāt nevarēja. Ķēros pie pētnieciskā darba un nonācu pie baiga secinājuma – manam “pustukšajam” un visādi citādi labdabīgajam un nekaitīgajam blogam ir uzbrukuši “ļaunie”, proti, hakeri un tāpēc viss “sagājis sviestā”.

Ar problēmu tiku galā (ja godīgi, tad nevis es, bet “Area IT Support”, par ko viņiem liels paldies gan par operativitāti, gan par paveikto darbu, gan par to, ka pārāk skaļi par mani nesmējās), bet jautājums joprojām atklāts – kāpēc hakeriem ievajadzējās uzbrukt manai nevienu neaizskarošajai un omulīgi neitrālajai (protams, ar nelielu sarkasma un humora piedevām uzlabotajai) mājas lapai? Nu esmu izpildījis visus “supporta” ieteikumus (vairs “atslēgas caurums” nav <blogs>/wp-admin, bet gan <blogs>/<man vien zināma slepena burtu un ciparu kombinācija>) un atkal esmu gatavs ķerties klāt blogošanai.

Iesaku visiem : http://blog.area.lv/ka-nomainit-wordpress-administracijas-url-lai-noverstu-brute-force-uzbrukumus/

 

Back to top